اخبار :: جامعه :: حادثه

آخرین بروزرسانی : پنجشنبه 22 مهر 1389 - 04:40:41 ق.ظ.
مرتبه بازدید | نظرات شما | نسخه قابل چاپ | این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.


همه معدنچی های شیلیایی از اعماق زمین نجات داده شدند

 


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

به دنبال یکی از کم نظیرترین عملیات نجات در تاریخ، تمامی 33 معدنچی شیلیایی که 70 روز پیش در عمق 622 متری زمین محبوس شده بودند، نجات داده شدند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى


این 33 معدنچی در پی ریزش دیواره های یک معدن طلا در روز 22 مهرماه، نزدیک به 10 هفته در اعماق زمین زندگی کردند که در تاریخ صنعت معدن سابقه نداشته است.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

خارج کردن تک تک معدنچیان نزدیک به 24 ساعت طول کشید و امدادگران می گویند حال عمومی هر 33 نفر خوب است. 1500 روزنامه نگار از سراسر جهان در محل این معدن، عملیات نجات را پوشش دادند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

عملیات نجات با استفاده از کپسول ویژه‌‌اى انجام شد که تنها گنجایش یک نفر را داشت با پایان عملیات نجات  در شیلی در چهارشنبه ، تمامی 33 معدنچی  که 69 روز پیش در عمق 622 متری زمین محبوس شده بودند، نجات داده شدند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

عملیات نجات معدنچیان شیلیایى که حدود دو ماه پیش به دنبال ریزش بخش‌هایى از معدن طلا و مس سن‌خوزه واقع در صحراى آتاکاما واقع در شمال شیلى، در زیر زمین گرفتار شده بودند، به طور زنده از شبکه‌هاى مهم تلویزیونى جهان پخش شده است. حدود 1500 خبرنگار از سراسر جهان براى مخابره خبر نجات معدنچیان شیلیایى، در محل حضور یافته بودند. به دنبال نجات هر یک از معدنچیان، انبوه حاضران در اطراف معدن با سر دادن شعارهاى ملى، ابراز شادى مى‌کردند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

عملیات موفقیت‌آمیز نجات معدنچیان همچنین موفقیتى براى سباستین پینه‌را، رئیس جمهور شیلى به شمار مى‌رود که شخصاً در محل حاضر بود و به محض خروج هر یک از معدنچیان از کپسول نجات، که به رنگ پرچم شیلى رنگ‌آمیزى شده است، آنها را در آغوش مى‌کشید. آقاى پینه‌را روز چهارشنبه درباره عملیات نجات گفته است: «نجات هر یک از معدنچیان 40 دقیقه زمان مى‌برد و ممکن است امروز به پایان برسد.» وى همچنین از نجات معدنچیان با عنوان دستاوردى بزرگ براى شیلى یاد کرده است.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

به نظر مى‌رسد، بیشتر معدنچیان نجات یافته از نظر سلامتى در وضعیت خیلى خوبى به سر مى‌برند، با این حال تیم‌هاى پزشکى معدنچیان را بلافاصله پس از خروج از کپسول نجات براى انجام مراقبت‌‌ها و آزمایش‌هاى پزشکى به مراکز درمانى منتقل مى‌کردند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایى

معدنچیان نجات‌یافته شیلیایى 69 روز را در اعماق زمین و در دما و رطوبت بسیار بالا سپرى کرده‌اند که از این نظر یک رکورد از خود برجاى گذاشته‌اند. بیشتر معدنچیان در 17 روز نخست گرفتار شدنشان در اعماق زمین و پیش از آن امدادگران از زنده بودن آنها اطمینان حاصل کنند، امید خود را به زنده ماندن از دست داده بودند.


عملیات نجات معدنچیان شیلیایىمنبع خبر: رادیو فردا - بی بی سی

مطالب قبلی


مرضیه، خواننده ایرانی، درگذشت

مرضیه، خواننده ایرانی، امروز 21 مهر ( 13 اکتبر) در 85 سالگی در پاریس درگذشت. ادامه ...

دفاع بهبهانی از ساخت آزادراه قم به مشهد

حمید بهبهانی، وزیر راه و ترابری از ساخت آزادراه هزار و صد کیلومتری قم به مشهد که دو روز پیش به وسیله قرار گاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران آغاز شده است، دفاع کرد. ادامه ...

نوبل اقتصاد 2010 به پاس پژوهش‌ در عرصه اشتغال و بازار کا

پیتر دیاموند و دیل مورتنسن از آمریکا و کریستوفر پیساریدیس از بریتانیا برندگان مشترک نوبل اقتصاد در سال 2010 معرفی شدند. ادامه ...

به اشتراک بگذارید


نظرات


 

آخرین مطالب سایت

آخرین مطالب حادثه

RSS


جستجو

جستجوی سریع:
عین عبارت  همه کلمه ها  هر کلمه

خبر نامه

پست الکترونیک :

نمایش مطالب در سایت شما

شما هم می توانید اخبار این صفحه را در وب سایت خودتان نمایش دهید.تنها کافیست کدی که در اختیارتان قرار می دهیم را در صفحه های وب سایتتان قرار دهید.
کد این شاخه را بگیرید

شرکای ما

 • ایران هات لینکز
  بزرگترین دایرکتوری وب سایت های ایران.
 • استودیوی طراحی شات فور یو
  متخصص در توسعه نرم افزارهای مبتنی بر وب.
 • فروشگاه شات فور یو
  عرضه کننده کلیه خدمات وب شامل ثبت دامنه و میزبانی وب سایت با بالاترین کیفیت.
 • بعد پنجم
  گرافیک، طراحی داخلی، و کلیه خدمات تبلیغات و چاپ.