اخبار :: بهداشت

آخرین بروزرسانی : جمعه 26 شهریور 1389 - 06:04:35 ب.ظ.
مرتبه بازدید | نظرات شما | نسخه قابل چاپ | این صفحه را برای دوستان خود بفرستید.


کشنده ترین سرطان در ایران چیست؟

عضو کمیته راهبردی رادیوتراپی و انکولوژی وزارت بهداشت نسبت به مصرف بی‌رویه «فست فود» و ارتباط نزدیک آن با سرطان معده هشدار و داد گفت:
 
سرطان معده کشنده‌ترین سرطان در ایران است که علتی جز «خورد و خوراک» ندارد.
دکتر پیام آزاده، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با ایسنا، مهم‌ترین علت بروز سرطان معده را مصرف بی‌رویه «فست فود»ها عنوان کرد و گفت: سرطان معده بار زیاد اقتصادی را بر مبتلایان و نظام سلامت کشور تحمیل می‌کند. این در حالیست که دنیا با کنترل تغذیه و غربالگری، موارد بروز این بیماری و به دنبال آن بار اقتصادی ناشی از آن را کاهش داده است.
وی مدرنیزه شدن سبک زندگی، کاهش فعالیت بدنی مردم و استفاده بی‌رویه از فست فودها را از دلایل عمده افزایش بروز سرطان‌ها عنوان کرد و گفت: آلاینده‌های زیاد بویژه در کودهای شیمیایی بروز انواع سرطان‌ها از جمله دستگاه گوارش را سبب شده است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به نقش کودهای شیمیایی در بروز انواع سرطان‌ها، افزود: کودهای شیمیایی افزایش نیترات در مواد غذایی را به دنبال دارند. در مجموع با کنترل مصرف کودهای شیمیایی، تغییر سبک زندگی، تغذیه مناسب، عدم استعمال دخانیات، و .... می‌توان تا 60 درصد از بروز انواع سرطان‌ها جلوگیری کرد.
 دکتر آزاده با ابراز نارضایتی از تبلیغات بی‌رویه و بدون کنترل «فست فود»ها، ادامه داد: علاوه بر آنکه مصرف فست فود در کشور بالاست، این مواد غذایی بسیار نامناسب و در درجه حرارت بالا تهیه می‌شوند.
وی با بیان این که سرطان‌های دستگاه گوارش اغلب علامت‌دار نیستند و معمولا با بروز علایم نیز قابلیت درمان ندارند، افزود: متاسفانه درمان سرطان‌های دستگاه گوارش بسیار هزینه ‌بر است.
این در حالی است که سیستم بیمه‌ای کشور بسیار ناکارآمد است و حمایت کاملی از بیماران سرطانی ندارد.
به این ترتیب مشکل عمده بیماران سرطانی مساله اقتصاد درمان است.
دکتر آزاده بر لزوم غربالگری و پیشگیری از بروز انواع سرطان‌ها از جمله سرطان‌های دستگاه گوارش تاکید کرد و گفت: بر خلاف سیاستگزاری تمام شرکت‌های بیمه در دنیا، سیستم بیمه‌ای ایران در پیشگیری و غربالگری فعالیتی ندارد

منبع خبر: شنیدار

مطالب قبلی


لیلا حاتمی در گذر زمان

عکس هایی از لیلا حاتمی در نقش های مختلف اش ادامه ...

مضرات شکر

شکر ضررهای زیادی برای بدن انسان دارد که با وجود این مصرف آن ادامه دارد. بد نیست، مروری به مضرات آن داشته باشیم، شاید بر مصرف آن ادامه ...

چگونه امکان Hibernate را در ویندوز 7 فعال کنیم؟

بر خلاف ویندوز XP که در آن امکان فعال کردن Hibernate به سادگی میسر بود، فعال کردن این ویژگی در ویندوز 7 مهارت بیشتری می خواهد ادامه ...

به اشتراک بگذارید


نظرات


 

آخرین مطالب سایت

آخرین مطالب بهداشت

RSS


جستجو

جستجوی سریع:
عین عبارت  همه کلمه ها  هر کلمه

خبر نامه

پست الکترونیک :

نمایش مطالب در سایت شما

شما هم می توانید اخبار این صفحه را در وب سایت خودتان نمایش دهید.تنها کافیست کدی که در اختیارتان قرار می دهیم را در صفحه های وب سایتتان قرار دهید.
کد این شاخه را بگیرید

شرکای ما

 • ایران هات لینکز
  بزرگترین دایرکتوری وب سایت های ایران.
 • استودیوی طراحی شات فور یو
  متخصص در توسعه نرم افزارهای مبتنی بر وب.
 • فروشگاه شات فور یو
  عرضه کننده کلیه خدمات وب شامل ثبت دامنه و میزبانی وب سایت با بالاترین کیفیت.
 • بعد پنجم
  گرافیک، طراحی داخلی، و کلیه خدمات تبلیغات و چاپ.